- 506 Views
- SolarisNET
- 10 września 2022
- Medycyna
Mezoterapia igłowa w Gdańsku czeka na Ciebie!
Mezoterapia igłowa w Gdańsku czeka na Ciebie! Zabieg ten od lat jest w ofercie setek salonów kosmetycznych oraz klinik medycyny estetycznej. Jednak coraz częściej przebija się do głównego nurtu mezoterapia skóry głowy czy pośladków. Wprowadzanie kwasu hialuronowego, aminokwasów czy witamin w skórę daje rewelacyjne efekty nie tylko w obrębie twarzy, ale także w miejscach problematycznych np. na bliznach czy rozstępach. Od lat reklamowany jako zachowanie młodości bez skalpela, jest jedną z najlepszych metod odmłodzenia skóry. Ale czy ten zabieg jest bolesny? Jak się do niego przygotować? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie poniżej. Sprawdźcie, gdzie w Gdańsku znajdziecie profesjonalną mezoterapię mikroigłową.
Jak wygląda zabieg mezoterapii? Jak długo trwa?
Mezoterapia polega na wprowadzeniu substancji czynnych w skórę za pomocą nakłuć igłą (mezoterapia igłowa oraz mikroigłowa) lub bez jej użycia, przy pomocy pola elektromagnetycznego (mezoterapia elektroporacyjna). Doboru substancji powinna dokonać osoba wykonująca zabieg, tak aby uzyskać jak najlepszy efekt. Oczywiście klient powinien mieć wpływ na to co chce uzyskać zabiegiem, ale to doświadczenie personelu powinno pomóc dobrać jak najlepszy preparat pod kątem potrzeb i stanu skóry.
Zabieg trwa od pół do godziny i jest to uzależnione od tego jak duża powierzchnia jest podawana mezoterapii.
Dla kogo poleca się ten zabieg? Jakie są wskazania i przeciwwskazania?
Wiele osób kojarzy ten zabieg z poprawą stanu skóry twarzy, ale obecnie coraz większą popularność zyskuje mezoterapia skóry głowy, która pomaga rozwiązać wiele problemów, które kiedyś leczono farmakologicznie. Głowa nie jest jedyną częścią ciała, gdzie zastosowanie znajduje ten zabieg. Mezoterapię możemy wykonywać też na: piersiach, udach, pośladkach, łydkach oraz brzuchu.
Mezoterapia jest dla osób, które chcą poprawić jakość swojej skóry – poszukują odżywienia i rewitalizacji. Po zabiegu można zaobserwować poprawę wyglądu skóry, polepszenie jej elastyczności (np. poprawa owalu twarzy czy redukcja zmarszczek). Zmniejsza zaciemnienia i wyrównuje koloryt, a także pozwala zmniejszyć blizny oraz rozstępy. Ta szeroka gama efektów powoduje, że osoba w wieku zarówno 20 jak i 60 lat będzie zadowolona z efektów.
Wskazany jest u osób:
- z rozstępami
- z bliznami
- borykające się z nadmiernym wypadaniem włosów
- z osłabioną kondycją włosów
- ze zmniejszonym porostem włosów
- z cellulitem
Przeciwwskazania to:
- opalona skóra
- infekcje
- stany zapalne i stan podgorączkowy
- choroby nowotworowe
- choroby skóry
- stosowanie retinoidów
- ciąża i okres karmienia piersią
- ogólny zły stan zdrowia
U kogo zrobić zabieg mezoterapii?
Zabieg można wykonać u lekarza medycyny estetycznej, bądź u kosmetologa. Zabiegu nie powinna i nie może wykonywać kosmetyczka, czyli osoba bez wykształcenia akademickiego, a jedynie z kursem kosmetologicznym. Należy pamiętać, że jest to zabieg wprowadzania w skórę najczęściej za pomocą igieł, tak więc osoba wykonująca zabieg powinna mieć doświadczenie oraz kompleksową wiedzę na temat skóry i jak zapewnić jej bezpieczeństwo podczas zabiegu. Dlatego warto wybierać sprawdzone miejsca.
W jaki sposób przygotować się do zabiegu? Czy będzie ważny wywiad z pacjentem?
Na cztery tygodnie przed zabiegiem należy unikać ekspozycji na światło słoneczne oraz na dwa tygodnie przed nie należy przyjmować antybiotyków. W przypadku mezoterapii skóry głowy należy pamiętać, że nie wolno farbować włosów przez dwa tygodnie przed zabiegiem.
Wywiad z pacjentem jest bardzo ważnym elementem przed zabiegiem. Pozwala on wyłapać specjaliście ewentualne przeciwwskazania, skonsultować oczekiwania oraz poinformować pacjenta jak będzie wyglądać cała procedura.
Czy zabieg boli? I czy trzeba go powtarzać?
U niektórych osób zabieg może być bolesny – zależy to od indywidualnej wrażliwości na ból. Właśnie ten aspekt jest wyłapywany w trakcie wywiadu przed mezoterapią. Jeśli pacjent jest bardzo wrażliwy, można zastosować przed rozpoczęciem zabiegu krem znieczulający, który spowoduje, że zabieg będzie mniej lub całkowicie bezbolesny.
Kiedy można spodziewać się efektów i jakich?
Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, podrażniona, może występować ból i tkliwość. Jest to normalne i jest to skutek wprowadzenia substancji w skórę. Właściwych efektów możemy się spodziewać po 3 – 6 zabiegach, a powtarzać zabiegi powinno się co tydzień lub co dwa – ta kwestia pozostaje do decyzji osobie wykonującej zabieg. Jednokrotny zabieg najczęściej przynosi efekt po tygodniu, ale najlepsze efekty i najdłużej się utrzymujące możemy uzyskać, powtarzając mezoterapię. Dlatego dla trwałego efektu należy zdecydować się na serię zabiegów.
Pielęgnacja skóry po zabiegu: co pomoże, a czego unikać? Mezoterapia w Gdańsku – jak znaleźć profesjonalistę?
Należy unikać przede wszystkim basenów, saun i gorących kąpieli w dniu wykonania mezoterapii, zarówno igłowej jak i bezigłowej. Z reguły po zabiegu pacjent otrzymuje w gabinecie maść redukującą spuchliznę i przyspieszającą gojenie. Należy stosować ten preparat jak najdłużej. W pielęgnacji miejsca warto unikać mycia go wodą z mydłem, a zamiast tego zaopatrzyć się w specjalistyczny płyn do pielęgnacji po zabiegach dermatologicznych. Należy chronić te miejsca przed słońcem, np. stosując wysoki krem z SPF. Warto pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry poprzez kremy. Warto pamiętać, że to był swego rodzaju wysiłek dla naszej skóry i dlatego należy dać jej odpocząć, przez kilka dni np. unikając wysiłku fizycznego.
Mezoterapia to rewelacyjna metoda w poprawianiu jakości skóry, ale także w walce z problemami skóry głowy, cellulitem czy rozstępami. Pozwala na szybkie i w miarę bezbolesne pozbycie się problemu. Warto jednak zdecydować się na zabieg u sprawdzonych specjalistów np. mezoterapią skóry głowy od lat zajmuje się Clinica Cosmetologica w Gdańsku. Odpowiedniej klasy specjaliści dobiorą preparat do potrzeb skóry, zapewnią bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu oraz zaopiekują się pacjentem także po zabiegu.
- 8 października 2024
Sztuka Analizy Tekstu: Język Polski
- 14 sierpnia 2024
Torby z nadrukiem: Jak personalizacja może wyróżnić Twój styl?
- 3 czerwca 2024
Praktyczny przewodnik po szafkach nocnych
- 15 marca 2024